21ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ 2019

Με μεγάλη επιτυχία και συμμετοχή 154 αγοριών που  είχαν  δημιουργήσει  42  ομάδες, πραγματοποιήθηκε η μεγάλη γιορτή του μπάσκετ, το 21ο Τουρνουά 3on3, που διοργάνωσε το Τμήμα Μπάσκετ του Γυμναστικού Συλλόγου Ηλιούπολης το Σάββατο 1 Ιουνίου 2019, στο Α΄ κλειστό Γυμναστήριο ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ. Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε σε 4 κατηγορίες διαγωνιζομένων : 1η αγόρια γεννηθέντες  το 2007,  2η  αγόρια γεννηθέντες  το 2008,  3η αγόρια γεννηθέντες  το 2009,  4η αγόρια γεννηθέντες  το 2010 –  και μεταγενέστερα.

Το γυμναστήριο της πόλης μας κατακλύστηκε και φέτος από μικρούς αθλητές, οι οποίοι αγωνίστηκαν με πάθος για 4 ώρες σε παιχνίδια 3 εναντίον 3 καθώς και σε διαγωνισμό ελεύθερων βολών.

Στις νικήτριες ομάδες, αλλά και στους νικητές των ελεύθερων βολών επιδόθηκαν βραβεία

__________________________________________________________________________________________________________________________________

1η  ΟΜΑΔΑ   2007   –   ΟΙ  ΚΟΤΟΜΠΟΥΚΙΕΣ

 

ΑΠΟ  ΑΡΙΣΤΕΡΑ  :   ΑΓΓΕΛΟΣ   ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ , ΠΑΣΧΑΛΗΣ  ΚΟΥΛΕΤΟΣ  , ΝΙΚΟΣ  ΑΛΕΞΑΚΗΣ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

2η  ΟΜΑΔΑ   2007   –   J.J. REDICK

ΑΠΟ   ΑΡΙΣΤΕΡΑ :   ΛΑΖΑΡΟΣ ΝΤΟΓΚΑΣ , ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΒΡΟΝΤΟΣ , ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ  ΝΙΚΑΣ , ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

3η   ΟΜΑΔΑ   2007   –   ΟΙ  ΑΗTΤΗΤΟΙ

ΑΠΟ  ΑΡΙΣΤΕΡΑ : ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ  ΒΑΓΗΣ , ΣΠΥΡΟΣ  ΤΣΑΓΚΑΣ , ΔΗΜΗΤΡΗΣ  ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ , ΘΩΜΑΣ  ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗΣ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

1η  ΟΜΑΔΑ   2008   –   HOUSTON  ROCKETS

ΑΠΟ  ΑΡΙΣΤΕΡΑ  :   ΓΙΑΝΝΗΑ  ΣΙΑΤΡΑΣ , ΚΩΣΤΑΣ  ΠΡΟΥΝΙΑΣ , ΔΗΜΗΤΡΗΣ  ΒΕΛΛΗΣ , ΑΛΕΞΗΣ  ΚΥΡΙΑΚΑΚΟΣ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

2η  ΟΜΑΔΑ   2008   –   ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ

ΑΠΟ   ΑΡΙΣΤΕΡΑ :  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  ΤΣΑΚΑΣ , ΜΑΡΙΝΟΣ  ΠΑΠΠΑΣ , ΑΓΓΕΛΟΣ  ΑΡΑΒΑΝΗΣ , ΔΗΜΗΤΡΗΣ  ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

3η   ΟΜΑΔΑ   2008   –   ABALEROS  JUNIOR

ΑΠΟ  ΑΡΙΣΤΕΡΑ : ΑΝΤΩΝΗΣ  ΓΕΩΡΓΟΥΛΙΑΣ , ΧΑΡΗΣ  ΓΙΟΒΑΣ , ΧΡΗΣΤΟΣ  ΧΡΗΣΤΟΥ , ΚΙΜΩΝ  ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ , ΔΗΜΗΤΡΗΣ  ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

1η  ΟΜΑΔΑ   2009    –   THE  DIAMONDS

ΑΠΟ  ΑΡΙΣΤΕΡΑ  :   ΓΙΩΡΓΟΣ  ΜΠΟΥΣΚΟΣ , ΓΙΩΡΓΟΣ  ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ,  ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΠΙΡΕΛΗΣ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

2η  ΟΜΑΔΑ   2009   –   ΚΕΡΑΥΝΟΙ

ΑΠΟ   ΑΡΙΣΤΕΡΑ :  ΓΙΩΡΓΟΣ  ΚΥΡΙΑΖΗΣ ,  ΛΕΥΤΕΡΗΣ  ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ , ΚΥΡΙΑΚΟΥ  ΓΙΑΝΝΗΣ , ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

3η   ΟΜΑΔΑ   2009   –   ΟΙ  ΝΙΚΗΤΕΣ

ΑΠΟ   ΑΡΙΣΤΕΡΑ :  ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ  ΑΓΓΕΛΟΥ , ΘΩΜΑΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ , ΔΗΜΗΤΡΗΣ  ΚΥΡΙΑΖΗΣ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

1η  ΟΜΑΔΑ   2010    –   FORTNITE

 

ΑΠΟ  ΑΡΙΣΤΕΡΑ  :   ΜΑΤΘΑΙΟΣ  ΣΤΕΡΙΩΤΗΣ , ΝΙΚΟΣ  ΣΤΕΡΙΩΤΗΣ , ΣΕΡΑΦΕΙΜ  ΑΝΕΣΤΗΣ , ΓΙΑΝΝΗΣ  ΡΟΥΣΣΟΣ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

2η  ΟΜΑΔΑ   2010   –   ΟΙ  ΜΑΓΟΙ  ΤΟΥ  ΜΠΑΣΚΕΤ

ΑΠΟ   ΑΡΙΣΤΕΡΑ :  ΓΙΩΡΓΟΣ  ΑΚΡΙΒΟΣ , ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  ΚΑΡΑΤΖΑΣ , ΧΡΗΣΤΟΣ  ΚΑΡΑΣΤΕΦΑΝΟΥ , ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

3η   ΟΜΑΔΑ   2010   –   3  STARS

ΑΠΟ   ΑΡΙΣΤΕΡΑ :  ΓΙΑΝΝΗΣ  ΚΑΡΑΝΤΖΑΛΗΣ , ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  ΚΑΝΔΥΛΑΣ , ΝΙΚΟΣ  ΠΑΠΑΚΛΕΟΒΟΥΛΟΥ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Νικητής στις βολές κατηγοριας 2007

ΣΟΥΛΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Νικητής στις βολές κατηγοριας 2008

ΓΕΩΡΓΟΥΛΙΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Νικητής στις βολές κατηγοριας 2009

ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Νικητής στις βολές κατηγοριας 2010 και μικρότεροι

ΛΙΑΚΟΣ ΦΙΛΛΙΠΟΣ

__________________________________________________________________________________________________________________________________