19ο Τουρνουά 2017

Με μεγάλη επιτυχία και συμμετοχή 207 παιδιών αγοριών πραγματοποιήθηκε η μεγάλη γιορτή του μπάσκετ, το 19ο τουρνουά 3on3, που διοργάνωσε το Τμήμα Μπάσκετ του Γυμναστικού Συλλόγου Ηλιούπολης την Κυριακή 28 Μαϊου 2017, στο Α΄ κλειστό Γυμναστήριο ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ.Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε σε 4 κατηγορίες διαγωνιζομένων : 1η αγόρια γεννηθέντες το 2005, 2η αγόρια γεννηθέντες το 2006, 3η αγόρια γεννηθέντες το 2007, 4η αγόρια γεννηθέντες το 2008 – 09 και μεταγενέστερα.Το γυμναστήριο της πόλης μας κατακλύστηκε και φέτος από μικρούς αθλητές, οι οποίοι αγωνίστηκαν με πάθος για 4 ώρες σε παιχνίδια 3 εναντίον 3 καθώς και σε διαγωνισμό ελεύθερων βολών.

Στις νικήτριες ομάδες, αλλά και στους νικητές των ελεύθερων βολών επιδόθηκαν βραβεία.

1η Ομάδα Αγοριών 2005 WEST ALL STARS

(Από αριστερά προς τα δεξιά : )

ΚΑΡΑΤΖΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΤΣΑΛΕΜΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

2η Ομάδα Αγοριών 2005 CAVALIERS

(Από αριστερά προς τα δεξιά : )

ΤΣΑΤΣΙ ΝΤΑΝΙΕΛ, ΜΠΙΛΙΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΣΑΡΚΙΣ ΑΤΑΣΙΑΝ

3η Ομάδα Αγοριών 2005 ULTIMATE WARRIORS

( Από αριστερά προς τα δεξιά : )

ΣΚΑΡΩΝΗΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ, ΡΟΥΓΓΕΡΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ, ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ, ΞΙΟΥΡΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

1η Ομάδα Αγοριών 2006 GREEK WARRIORS

(Από αριστερά προς τα δεξιά : )

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΣΤΕΡΓΙΟΣ, ΠΑΠΠΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΞΗΡΑΔΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ, ΔΕΡΒΕΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

2η Ομάδα Αγοριών 2006 GOLDEN STATE WARRIORS

(Από αριστερά προς τα δεξιά : )

ΦΡΑΓΚΟΣ ΝΙΚΟΣ, ΧΑΪΔΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΣ, ΜΑΥΡΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

3η Ομάδα Αγοριών 2006 BURGER

(Από αριστερά προς τα δεξιά : )

ΛΑΪΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΚΑΛΕΤΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΓΚΙΟΝΙ ΡΟΜΠΕΡΤΟ,ΚΟΥΡΔΟΥΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΔΕΜΙΡΗΣ ΝΙΚΟΣ

1η Ομάδα Αγοριών 2007 JORDAN TEAM

(Από αριστερά προς τα δεξιά : )

ΚΟΥΛΕΤΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ, ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2η Ομάδα Αγοριών 2007 DREAM TEAM

Από αριστερά προς τα δεξιά : )

ΙΩΣΙΦΙΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ, ΒΑΒΟΥΛΑΣ ΘΟΔΩΡΗΣ

3η Ομάδα Αγοριών 2007 ANGELS

(Από αριστερά προς τα δεξιά : )

ΑΓΓΕΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΣ, ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΧΟΚΙΑΣ ΝΙΚΟΣ

1η Ομάδα Αγοριών 2008 καί μεταγενέστερα ομάδα NBA

Από αριστερά προς τα δεξιά 🙂

ΤΣΑΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΤΟΥΠΑΛΑΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΠΕΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ, ΡΟΜΑΝΟΣ ΦΑΝΗΣ, ΑΡΑΒΑΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

2η Ομάδα Αγοριών 2008 καί μεταγενέστερα ομάδα T.N.T.

(Από αριστερά προς τα δεξιά : )

ΧΑΪΔΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΑΠΙΡΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΜΑΝΤΖΑΚΛΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ

3η Ομάδα Αγοριών 2008 καί μεταγενέστερα ομάδα ΑΕΤΟΣ

(Από αριστερά προς τα δεξιά : )

ΤΣΑΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΥΑΓΓΕΛΟΣ, ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΣΙΑΤΡΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Νικητής στις βολές ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2005

ΒΕΡΥΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Νικητής στις βολές ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2006

ΜΠΡΑΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

Νικητής στις βολές ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2007

ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

Νικητής στις βολές ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2008 καί μεταγενέστερα

ΤΣΑΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ