17ο Τουρνουά 2015

Με μεγάλη επιτυχία και συμμετοχή 180 παιδιών (150 αγοριών και 30 κοριτσιών) πραγματοποιήθηκε η μεγάλη γιορτή του μπάσκετ, το 17ο τουρνουά 3on3, που διοργάνωσε το Τμήμα Μπάσκετ του Γυμναστικού Συλλόγου Ηλιούπολης το Σαββάτο 06 Ιουνίου 2015, στο Α΄ κλειστό Γυμναστήριο ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ.

Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε σε 6 κατηγορίες διαγωνιζομένων : 1η αγόρια γεννηθέντες το 2003, 2η αγόρια γεννηθέντες το 2004, 3η αγόρια γεννηθέντες το 2005, 4η αγόρια γεννηθέντες το 2006 – 07, 5η κορίτσια γεννηθείσες το 2003 – 04, 6η κοριτσια 2005 – 06 – 07.

Το γυμναστήριο της πόλης μας κατακλύστηκε και φέτος από μικρούς αθλητές και αθλήτριες, οι οποίοι αγωνίστηκαν με πάθος για 4 ώρες σε παιχνίδια 3 εναντίον 3 καθώς και σε διαγωνισμό ελεύθερων βολών.

Στις νικήτριες ομάδες, αλλά και στους νικητές των ελεύθερων βολών επιδόθηκαν βραβεία ενώ σε όλους τους συμμετέχοντες αναμνηστικά διπλώματα συμμετοχής.

__________________________________________________________________________________________________________________________________

1η Ομάδα Αγοριών 2006 και μεταγενέστερα ΝΒΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

(Από αριστερά προς τα δεξιά :ΜΠΡΑΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΖΟΡΜΠΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ)

__________________________________________________________________________________________________________________________________

2η Ομάδα Αγοριών 2006 και μεταγενέστερα ΘΥΕΛΛΑ

(Από αριστερά προς τα δεξιά : ΣΥΛΙΚΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ, ΣΚΟΡΙΝΗΣ ΝΙΚΟΣ, ΚΟΥΡΤΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ)

__________________________________________________________________________________________________________________________________

3η Ομάδα Αγοριών 2006 και μεταγενέστερα ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

( Από αριστερά προς τα δεξιά : ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΣΤΕΡΓΙΟΣ, ΠΑΠΠΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΝΙΚΑΣ ΤΑΣΟΣ, ΞΗΡΑΔΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ)

__________________________________________________________________________________________________________________________________

1η Ομάδα Αγοριών 2005 STARS 2005

(Από αριστερά προς τα δεξιά : ΓΡΙΛΛΙΑΣ ΡΑΦΑΗΛ, ΣΠΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΓΑΓΛΙΑΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ)

__________________________________________________________________________________________________________________________________

2η Ομάδα Αγοριών 2005 CHICAGO BULLS

(Από αριστερά προς τα δεξιά : ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΦΡΑΓΚΟΣ ΝΙΚΟΣ, ΞΗΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ, ΧΑΪΔΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΣ, ΞΗΡΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ)

__________________________________________________________________________________________________________________________________

3η Ομάδα Αγοριών 2005 MIAMI HEAT

(Από αριστερά προς τα δεξιά : ΦΛΩΚΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΜΑΥΡΟΜΟΥΣΤΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ, ΧΡΟΝΗΣ ΜΕΝΤΗΣ, ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ)

__________________________________________________________________________________________________________________________________

1η Ομάδα Αγοριών 2004 ALL STAR TEAM

(Από αριστερά προς τα δεξιά : ΒΑΘΕΙΑΔΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, ΣΤΑΝΕΛΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΖΕΥΓΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ)

__________________________________________________________________________________________________________________________________

2η Ομάδα Αγοριών 2004 WIZARDS

(Από αριστερά προς τα δεξιά : ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ ΣΑΒΒΑΣ, ΑΓΓΕΛΙΔΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ, ΛΙΟΥΛΙΟΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ, ΠΥΡΓΗΣ ΕΠΑΜΙΝΩΝΔΑΣ)

__________________________________________________________________________________________________________________________________

3η Ομάδα Αγοριών 2004 LAKERS 21

(Από αριστερά προς τα δεξιά : ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ, ΧΑΒΑΚΗΣ ΑΛΕΞΗΣ,ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΡΟΣ, ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ)

__________________________________________________________________________________________________________________________________

1η Ομάδα Αγοριών 2003 Sun-City-Bulls

(Από αριστερά προς τα δεξιά : ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΓΙΑΝΗΗΣ, ΚΟΚΚΟΤΗΣ ΗΛΙΑΣ, ΝΤΟΤΣΙΚΑΣ ΗΛΙΑΣ)

__________________________________________________________________________________________________________________________________

2η ομάδα αγοριών 2003 Antonio Spurs

Από αριστερά προς τα δεξιά : ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ, ΦΛΙΝΤΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

_______________________________________________________________________________

Ομάδα Αγοριών 2003  Golden State Warriors

(Από αριστερά προς τα δεξιά : ΝΤΕΤΣΙΚΑΣ ΜΙΧΑΗΛ, ΓΡΙΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΩΣΤΑΣ)

__________________________________________________________________________________________________________________________________

1η Ομάδα 2005-06-07 Κοριτσιών

(Από αριστερά προς τα δεξιά :ΣΕΡΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΒΕΛΙΣΣΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΑΣΗΜΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ, ΚΥΡΑΪΛΙΔΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ)

__________________________________________________________________________________________________________________________________

2η Ομάδα 2005-06-07 Κοριτσιών

(Από αριστερά προς τα δεξιά : ΡΑΣΣΙΑ ΔΑΝΑΗ, ΤΖΑΦΕΣΤΑ ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ, ΤΖΑΦΕΣΤΑ ΝΑΤΑΛΙΑ)

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

3η Ομάδα 2005-06-07 Κοριτσιών

(Από αριστερά προς τα δεξιά : ΤΣΩΛΗ ΣΤΕΛΛΑ, ΤΖΑΦΕΣΤΑ ΧΡΥΣΑΝΘΗ, ΜΑΡΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ)

__________________________________________________________________________________________________________________________________

1η Ομάδα 2003 – 2004 Κοριτσιών

(Από αριστερά προς τα δεξιά : ΔΗΜΗΤΡΟΚΑΛΗ ΦΑΝΗ, ΚΑΡΑΜΠΕΛΑ ΔΙΟΝΥΣΙΑ, ΚΑΡΑΔΗΜΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ)

__________________________________________________________________________________________________________________________________

2η Ομάδα 2003 – 2004 Κοριτσιών

(Από αριστερά προς τα δεξιά : ΒΕΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ, ΜΕΡΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ, ΒΟΥΡΛΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΝΤΟΥΡΜΙΣΗ ΕΙΡΗΝΗ)

__________________________________________________________________________________________________________________________________

3η Ομάδα 2003 – 2004 Κοριτσιών

(Από αριστερά προς τα δεξιά : ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΜΑΡΙΛΕΝΑ, ΓΟΥΡΓΑ ΚΩΝ/ΝΑ, ΤΡΥΦΟΥΛΤΣΑΝΗ ΑΝΑΤΟΛΗ

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Νικητής στις βολές 2003 ΝΤΟΤΣΙΚΑΣ ΗΛΙΑΣ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Νικητής στις βολές 2004 ΑΡΑΜΠΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Νικητής στις βολές 2005 ΓΡΙΛΛΙΑΣ ΡΑΦΑΗΛ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Νικητής στις βολές 2006 και μεταγενέστερα ΔΑΛΙΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Νικήτρια στις βολές 2003 – 04 ΚΑΡΑΔΗΜΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ

__________________________________________________________________________________________________________________________________

Νικήτρια στις βολές 2005 – 06 – 07 ΚΥΡΑΪΛΙΔΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________